Smurfs' Last Christmas

- Aralık 26, 2012
by InkaGames tarafından yapılma point and click tarzı yeni macera oyunu Smurfs' Last Christmas
oyunda gerekenleri yapıp oyunu bitirmeye çalışıyoruz
Kolay gelsin, iyi şanslar arkadaşlar
Oynamak için tıklayın
Advertisement

26 yorum

avatar

buna bakalım tşk

avatar

Oyun için teşekkürler.. Leyleği ağlatmayı başaramadığım için görünmezlik iksiri yapamadım :( Gargamele yakalanıyorum bu yüzden.. Keman çalmam gerektiğini düşünüyorum ama olmadı..

avatar

Sema kolay gelsin sana.. Leyleği ağlatmayı başaramadım..

avatar

item bolluğu bu oyunlar ya topla topla bitmedi

avatar

daha oraya gelmedim ağlatman gerektiğini yazıyor sanırım ben bilmediğim için herşeyi denicem

avatar

Tamam buldum, aldım gözyaşlarını.. Tahminim doğruymuş sadece gözyaşlarını toplayacağım bir itemi de kullanmam gerekiyormuş ;) Yazmıyorum şimdilik, sen takılırsan yazarım..

avatar

Sonunda Şirinler'e ziyafet var.. Eğlenceliydi...

avatar

Günaydın Eskiz :)

avatar

Barış :)) Günaydın :)
Seni görmek çoook güzel :) Hele de yılsonu işlemleri varken ...
Nasılsın, nerelerdesin görüşmeyeli?

avatar

Gayet iyiyim dediğin gibi yılsonu başladı :) Seni görmekte çok güzel, sen nasılsın

avatar
Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.
avatar

nasıl olduysa 2 kez çıkmış yorumum :) pardon

avatar

İyiyim Barışcım, çok sağol :) İşler yoğun olunca daha az oyun oynayabiliyorum sadece...

avatar

Evet malesef bendede öyle cristmas oyunlarına bakayım derken seni gördüm :D eh bu yılda güzel başlasın herkese

avatar

İnşallah Barışcım.. Herkese güzellikler getiren bir yıl olsun 2013...

avatar

SELAM ne leyleği eskız üç evde dolanıp duruyorum bol bol item topladım hepsi bu tamam sen yaptında yapamayanlar için kademe kademe anlatsaydın ya bulamayanlar bulamadıkça yardım olurdu

avatar

Hatich nerde takıldın? Afedersin..Yazmaya vaktim yok.. İşyerimde boşta kaldıkça yazabiliyorum..
3 ev dediğin için aklıma geleni yazayım sana itemlerin arasında ilk sırada bir item yeri var.. Orada göl, Gargamel'in evi, ve ormana gitmeni sağlayacak bir item var.. Ona tıkla öncelikle..

avatar

Hatich, oyunda bir Şirin Baba'nın bir kitabında görünmezlik iksiri yapman için gerekli malzemeler verilmiş.. Onları google translate aracılığıyla çevirirsen, neler bulman gerektiğini öğrenebilirsin.. Aklımda tam kalmadı.. Onları bulup görünmezlik iksirini yapıp, Şirinleri Gargamel'in elinden kurtarman gerekiyor... Ben de ilk fırsatta , ilk uzun boşluğumda tekrar açıp, yazmaya çalışırım çözümü..

avatar

kalemle resim tahtasına sinek çiz göl kenarına koy
taşı devin yanındaki x ya koy masayı testere ile kesip tahtasını koy üstüne kırm kitabı ve çatıdayken saç telini al
bunlar hatırladıklarım

avatar

ilk ekranda soldaki evin kapısının sağından sepet, ortadaki evin kapısının sağından kaya, sağdaki evin kapısının sağından keman alıyoruz.

Soldaki eve girince içerden küvet, banyo köpüğü, kepçe, sihir kitabı, raftan kutuda yıldız tozu, mavi kutu şeklinde çözücü, cam vazo alıyoruz.
Ortadaki evden duvardaki aletlerden testere ve kurdeleye benzeyen cımbız alıyoruz. Aynı odadan yerdeki ahşap kova ve masayı da alıyoruz. İtem yerinde testereyi masanın üzerine tıklayıp masayı tahta şekline dönüştürüyoruz.
Sağdaki evden de şövaleyi ve müzik notalarını ve kitaplıktan ağır kitabı alıyoruz.

İtemlerin en başındaki şekle tıklayınca karşımızı teleporter çıkıyor.. Oradan "forest" seceneğine tıklayınca ormana gidiyoruz. Ormanda soldan kalem, çam ağacının yanından gözlük ve sağdan hediye paketi alıyoruz.. Elimizdeki mavi kutu şeklinde çözücüyü soldaki karların altında kalmış çileklerin üstüne döküyoruz. Eriyen karların altındaki şirin çileklerini sepete topluyoruz.
Sağdaki ekranda devin yanına gelince kırmızı x şekli olan yere kayayı koyuyoruz.. Üzerine tahtayı koyup, tahtarevalli yapıyoruz. Tahtanın sağ üstüne çıkınca elimizdeki kırmızı ağır kitabı sol kısma tıklıyoruz. Devin üst kısmında elimizdeki kurdeleye benzeyen cımbızla devin saçından bir tel alıyoruz. Dev tekrar uykuya dalınca aşağıya atlıyoruz.

avatar

Bu kez itemlerin başındaki teleportera tıklayıp "Lake" seceneğini seçince, göl kenarındayız. Sağdan bir ağaç dalı alıyoruz. Karları da çözdüğümüz çözücüden göle döküp, buzun çözülmesini sağlıyoruz. Elimizdeki ahşap kova ile 2 kez su alıp item yerinde küveti suyla dolduruyoruz. Kovaya tekrar su alıyoruz, iksir için gerekiyor çünkü. Suyla dolan küvete banyo köpüğü ile tıklıyoruz.
BU arada item yerinde şövaleye kalemle sinek resmi çizip, şövaleyi gölün kenarına bırakıyoruz. Kurbağa sineği görünce nilüfer yaprağından dışarıya fırlıyor.. Nilüfer yaprağına şirini bindirip, ağaç dalını kürek olarak kullanmasını sağlıyoruz.. Leyleğin yanına gelince önüne cam vazoyu koyup, item yerinde kemanı notalara tıklayıp sol tarafta keman çalıyoruz.. Leyleğin gözyaşlarını da almış oluyoruz bu şekilde... Ağaç dalı yardımıyla göl kenarına ulaşıyoruz tekrar..
Tekrar teleportera tıklayıp Gargamelin evine gidiyoruz.

avatar

Gargamelin evinin olduğu ekranda sağ alt köşeye banyo köpüğüyle doldurduğumuz küveti koyup Şirin'in banyonun içine girmesini sağlıyoruz.. Köpüğün içine giren şirin bacadan eve giriyor. Şömineden içeriye düşen şirin şöminenin sağından bir tırtıl alıyor.. Tırtılı uyuyan Azman'ın önüne koyup, Azman'ın gözüne gözlük takıyor. Sağdaki kapıya doğru ilerleyip, hediye paketini kapının sarı kapak kısmından içeriye atıyor. Yardımcı yere düşünce içeriye girip onun mavi şapkasını alıyor..

Teleportera gelip "Village" seçeneğine tıklayıp, köye geliyor şirin ve ilk eve giriyor.. Büyü kitabında yazan malzemelerin hepsini kazana atıyor. Yıldız tozu, şapka, leyleğin gözyaşı, su, şirin çilekleri, devin saç teli kazanın içine atılınca iksir tamamlanıyor. Kepçe ile iksirden alıp, tekrar teleporter aracılığıyla Gargamelin evine gidiyoruz.

avatar

Bayılan yardımıcının odasındayken kepçedeki iksiri içiyoruz. 10 sn süremiz var.. İksiri içer içmez, sağdan Gargamelin odasına girip sağ alt köşedeki kovayı alıyoruz. İçindeki siyah seyi yere atıyoruz ve Şirini gören Gargamel ona ilerlerken ayağı takılıp yere düşüyor.. Cebindeki anahtarı alıp Şirinleri serbest bırakıyoruz..

avatar

Kolay gelsin arkadaşlar

avatar

Teşekkürler Rhosus..

avatar

tşkler eskız ellerine sağlık

Lütfen diğer oyunculara yardım etmek için yorumlarınızı, çözümlerinizi ve ipuçlarınızı paylaşınız. Ayrıca yeni oyun duyurularını email aracılığıyla almak için oyun duyurularına abone olmayı unutmayın

Abone Ol
EmoticonEmoticon

Bu sitedeki bütün oyunların her hakkı oyunları geliştiren oyun sahiplerine aittir. Copyright © Oda Oyunları 24.
 

Start typing and press Enter to search